Oksa


“Gdy przechadzam się z aparatem, jestem gotowy na wszystko. Jest motto rycerzy Zen: nie oczekuj niczego, bądź gotów na wszystko. Jeśli w tym momencie doświadczysz uczuć, niewykluczone, że to co widzi Twoja dusza, znajdzie się na fotografii.”  Joel Meyerowitz
Oksa Konieczna (rocznik 1982), absolwentka studiów podyplomowych na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Ze sztukami wizualnymi związana od dziecka. Uczęszczała na kurs rysunku i malarstwa na łódzkiej ASP. Od roku 2013 ściśle związana z fotografią. Założycielka i administratorka łódzkich i poznańskich grup fotograficznych - Fotograficzna Łódź, Fotosfera, Kot w obiektywie, Fotograficzny Poznań. Organizatorka i współorganizatorka licznych plenerów fotograficznych, fotowyzwań, grupowych sesji zdjęciowych i wystaw. 
Zwyciężczyni konkursu powarsztatowego konkursu fotografii kulinarnej organizowanego przez Fundację “Via Art” i restaurację Drukarnia (2014). 
Jej prace znalazły się na wystawach Fotograficznej Łodzi (“Tajemnicza baśniowa Łódź 2014, “W czterech kątach” 2014), “Hotel Centrum padł” (2015), grupy Fotosfera (“W drodze do…” 2016, “We mgle” 2017), fotografia prac doktorskich łódzkiej ASP (2020), Łazęgi Poznańskiej “Łazarz” (2022). 
Zawodowo fotografuje śluby, eventy, imprezy okolicznościowe, kulinaria. Prywatnie zafascynowana fotografią podróżniczą, streetową i portretami. 

​​​​​​​
Back to Top